Narkolog vyjmenoval rané příznaky alkoholismu

Podle narkologa Alexandra Polikarpova o vzniku závislosti svědčí především neschopnost kontrolovat množství vypitého alkoholu.

„Tolerance velkého množství alkoholu, přechod od lehkých alkoholických nápojů k silným svědčí o vzniku tolerance, tělo si ‚zvyká‘ etylalkohol zpracovávat často a ve stále větším množství,“ vysvětlil.

Polikarpov také nazývá pokles období střízlivosti alarmujícím znamením. Upozornil, že člověk nejdřív pije o svátcích, pak o víkendech a brzy začne hledat důvod, proč pít a zapojuje do toho i ostatní.

Podle WHO přípustná dávka alkoholu zahrnuje až 50-60 ml etanolu denně. Ale je třeba si uvědomit, že neexistuje žádná bezpečná dávka. Jakékoli množství alkoholu vytváří časem závislost a poškozuje tělo Alexandra Polikarpova

Když si Polikarpov všimne příznaků alkoholismu, doporučuje okamžitě kontaktovat psychologa nebo jiné odborníky. Ignorování závislosti podle něj vede k její progresi, opilosti, porušování norem společenského chování a vážným onemocněním vnitřních orgánů.

/Zdrave.to

Dejte like zdrave.to i na Facebooku, kde najdete mnohem více užitečného a zajímavého čtení pro všechny!

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno