Jaké potraviny obsahují biotin: odborníci označili nejlepší zdroje „vitamínu krásy“

Mnoho žen chce vypadat lépe díky jednoduchým a cenově dostupným metodám, které nevyžadují zvláštní výdaje.

Nejjednodušší způsob, jak dosáhnout toho, co chcete, je normalizovat svůj jídelníček.

Vyvážená strava vám rozhodně pomůže vypadat lépe a mladší. Jednou z hlavních složek vnější přitažlivosti je biotin. Někdy se mu dokonce říká „vitamín krásy“. Faktem je, že tato látka pomáhá zlepšit vzhled pokožky, zlepšit zdraví vlasů a posílit nehty.

Nejlépe se vstřebává biotin získaný z potravy.

houby
Foto: © Belnovosti

V jakých potravinách ho najdete?

Odborníci doporučují konzumovat dvakrát týdně jakoukoli odrůdu hub: jsou výborným zdrojem nejen biotinu, ale i dalších důležitých a prospěšných složek. Houby by proto rozhodně měly být součástí vašeho jídelníčku.

Ořechy jsou vynikajícím zdrojem biotinu. Abyste zlepšili svůj vzhled, musíte každý den sníst hrst tohoto potravinářského produktu. Ořechy rozhodně nebudou nadbytečné.

Rovněž stojí za to věnovat pozornost obilným plodinám: jsou velmi užitečné pro zlepšení vašeho vzhledu a jsou slušným zdrojem biotinu.

Pokud jde o živočišné produkty, biotin lze nalézt v mléce, vejcích, orgánovém mase a červeném mase.

Dalšími cennými zdroji látky jsou pomeranče, špenát, jablka a zelí.

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno