Je čas na odstranění chloupků, jak vybrat tu nejvhodnější metodu

Je léto a každý se neustále dívá na nežádoucí chloupky na těle a hledá způsoby, jak se jich zbavit.

Nadměrný růst vlasů u žen je známkou nádoru vaječníků

Kromě depilace existuje i depilace, na kterou se používají krémy, vosk a elektrické epilátory. V těchto případech se však ničí pouze horní část a samotný vlas, pokud je odstraněn, dlouho nevydrží.

Kořenová část přitom zůstává na místě, což způsobuje nepříjemnosti. Co se týče vypadávání vlasů, v tomto případě je zničen samotný vlasový folikul a brání dalšímu růstu.

Abyste pochopili specifika různých postupů odstraňování chloupků, musíte se podívat na každý z nich samostatně.

Depilační krémy.

Depilační krémy obsahují chemikálie, které, když se dostanou ke kořínkům vlasů, začnou rozpouštět keratin, který je tvoří.

Podstatou této metody je rovnoměrné nanesení speciálního krému na pokožku a po nějaké době jeho odstranění špachtlí spolu s chloupky.

Výhodou je, že tato metoda je snadná a bezbolestná. A nevýhody jsou, že krém má specifickou vůni a chloupky rostou docela rychle.

Nevyhnutelné změny související s věkem, před kterými nás nikdo nevaruje

Vosk.

Studený vosk je druh polotovaru. Faktem je, že se již aplikuje na proužky, které se musí zahřát v dlaních a aplikovat na pokožku. Poté je nutné zatáhnout prudkým pohybem, v opačném směru růstu chloupků.

Při správném použití má tato metoda dlouhodobý efekt. Ale moc to bolí. Chloupky navíc mohou začít růst, protože ne všechny jsou úplně vytrhané, některé se prostě odlomí.

Epilátor.

Správnější název tohoto přístroje je elektrický depilátor. Sortiment tohoto produktu se neustále zvyšuje a jejich počet roste.

To je ale jen plus, protože nejnovější modely odstraňují chloupky mnohem lépe. Zpravidla jsou nejlepší epilátory s masážními kartáčky a chladivým efektem.

Toto je poměrně rychlý a efektivní způsob. Jedinou nevýhodou této metody je, že je nesnesitelně bolestivé odstranit chloupky v oblasti bikin a podpaží.

Laserové odstranění chloupků.

Tato metoda zahrnuje odstranění chloupků laserovým paprskem. Energie, procházející vlasem, ho zničí a jakoby „utěsní“ nádobu, ze které vyrůstá. Obecně se průběh procedur skládá z 10-12 sezení, která by se měla konat každých 4-6 týdnů.

Tato metoda je vhodná pro jakoukoli pokožku, s každým časem bude chloupků méně a méně. Při výběru salonu, kde bude zákrok proveden, byste však měli být opatrní.

Při neodborném provedení nebo se zastaralým laserem mohou na kůži zůstat popáleniny a jizvy.

Domácí prostředky, které mohou rychle odstranit ledvinové kameny

Fotoepilace.

Při této epilační metodě se na pokožku nanáší speciální gel, aby se epilační oblast během procedury nespálila. Poté se použije aparát, který díky periodickým zábleskům ničí vlasové folikuly.

Po nějaké době část ošetřených chloupků vypadne a na zbytek by se v žádném případě nemělo sahat, aby před další návštěvou odborníka (během 2-3 týdnů) znovu narostly.

Obecně je pro úplné odstranění zapotřebí 6-10 procedur. Tímto způsobem se můžete zbavit chloupků z jakékoli části těla. Ale pro světlé vlasy tato metoda nebude fungovat.

Faktem je, že zařízení prostě nerozpozná vlasový pigment a nedokáže ho odstranit. Tato metoda navíc neposkytuje 100% záruku odstranění chloupků, takže se chloupky mohou po nějaké době znovu objevit.

Elektrolýza.

Do folikulu se vloží tenká elektroda. Na jehlu je přiváděn mikroproud, který vytváří vysokoteplotní mikrojiskru. Jiskra spadne do vlasového folikulu a zničí ho.

V tomto případě mohou sezení trvat déle než rok. Ale chloupky budou zcela odstraněny navždy. Tato metoda je velmi bolestivá a drahá.

Jezte tato jídla a budete spát sladší než miminko!

Elos epilace.

Elos – „elektro-optická synergie“. Tato metoda je založena na kombinaci světelné energie s vysokofrekvenčním proudem. Pro ochranu pokožky před přehřátím je technologie navržena tak, aby světlo rozložilo teplotu do vlasů.

V ošetřované oblasti těla budou chloupky postupně blednout, po dobu jednoho měsíce, až do dalšího sezení. Stává se patrným až po 4-8 procedurách.

Tato metoda je prakticky bezbolestná a nedochází při ní k poškození kůže. Také odstraněné chloupky už nikdy nedorostou./ zdrave.to

Dejte like zdrave.to i na Facebooku, kde najdete mnohem více užitečného a zajímavého čtení!

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno