Doktor: NEJEZTE toto ovoce k snídani, zahušťuje krev

Odborník na výživu Joffre říká, že jíst banány k snídani je špatný nápad, protože to může zvýšit viskozitu krve.

Lékař odhalil, co se děje s vaší krví, když pijete mléko

„Banány mají vlastnost, díky které je lépe omezovat v jídelníčku seniorů. Milovníci tohoto ovoce mohou mít zvýšenou viskozitu krve,“ hlásí odborník.

Doktor Joffre poznamenává, že při konzumaci banánů nalačno dostává lidské tělo okamžitě velmi velkou dávku sacharidů, které zvyšují hladinu cukru v krvi. To přispívá k nárůstu energie, který je rychle nahrazen pocitem únavy a hladu, protože hladina cukru po dosažení vrcholu začala rychle klesat.

Aby k takovým výkyvům hladiny cukru v krvi nedocházelo, měly by se podle výživové poradkyně banány konzumovat v kombinaci se zdravými zdroji tuků.

Specialista dodává, že další nevýhodou tohoto pozemku je nedostatek vody. Zdůraznil, že tělo musí přijímat dostatek tekutin – tento faktor ovlivňuje i viskozitu krve.

„Teplá voda konzumovaná ráno pomáhá ředit krev a snižovat koncentraci toxinů v krvi,“ uvedl lékař.

Jeden středně velký banán obsahuje 27 g sacharidů, proto se ovoce nedoporučuje těm, kteří mají nízkosacharidovou dietu.

Banány díky obsažené vláknině regulují práci střev. Ale kvůli vysokému obsahu rozpustné vlákniny a přírodních cukerných alkoholů mohou banány u některých lidí způsobit plynatost a nadýmání.

Pokud budete jíst banány každý den a více než jeden, můžete se „předávkovat“ draslíkem. Při konzumaci banánů by měli být obzvláště opatrní lidé s vysokou hladinou draslíku nebo lidé trpící onemocněním ledvin. Někdy mohou oba zdravotní problémy koexistovat. Pro zlepšení pohody a zabránění progresi onemocnění je proto nutné omezit potraviny bohaté na draslík (banány, pomeranče, vodní melouny).

Více: Lékaři: Všichni děláme tyto 2 chyby ráno, ale způsobuje to houstnutí krve

Důležité: Informace jsou poskytovány pouze pro referenční účely. Kontraindikace a vedlejší účinky konzultujte s odborníkem a v žádném případě neprovádějte samoléčbu. Při prvních příznacích onemocnění se poraďte s lékařem.

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno