Jaké vitamíny jsou potřebné k prevenci demence a úpadku mozku

V průběhu let, spolu se zbytkem těla a dalšími orgány, mozek stárne a je ohrožen mnoha nemocemi, včetně Alzheimerovy choroby.

Prof. Marina Tanashyan: Hlavní příčinou demence je vysoký krevní tlak a cukrovka

Právě toto riziko prudce narůstá po 40. roce života. Aby mozek obnovoval své buňky, musí být správně vyživován.

Pokud vaše tělo nedostává minerály a vitamíny, které potřebuje, je pravděpodobnější, že začnete věci zapomínat, špatně se soustředíte a hůře si vzpomínáte, ukazuje výzkum.

Které potraviny obsahují vitamíny, které podporují zdraví mozku?

Podle nové dodatečné zprávy komise Lancet, týkající se prevence degenerace mozku, přidali odborníci 3 další, nové rizikové faktory, a to: nadměrná konzumace alkoholu, poranění hlavy a znečištěné ovzduší.

Ke stávajícím 9 zjištěným v roce 2017 byly přidány tyto nové 3 faktory: nižší úroveň vzdělání v mladších letech, ztráta sluchu po 40 letech, hypertenze, obezita, kouření, deprese, sociální izolace, nedostatek fyzické aktivity a cukrovka v pozdějším věku.

Podle statistik mají ženy tento problém častěji než muži.

Dr. Matzokin poukázal na první známku demence

Specialisté v této oblasti radí, že nikdy není příliš brzy nebo příliš pozdě začít s preventivními opatřeními, přičemž jako nejdůležitější opatření uvádějí:

Udržování normálního krevního tlaku (maximálně 130/80), po 40. roce věku;

Častější vyšetření sluchu a prevence ztráty sluchu (například vyhýbání se častému pobytu na velmi hlučných místech), po 40. roce věku a v případě potřeby pravidelné nošení vhodných sluchadel.

Toto jídlo je zodpovědné za dobré zdraví mozku

Síra je nezbytný pro normální fungování mozkových buněk. Síra se nachází v zelí, mrkvi, okurkách, česneku, fících, cibuli a bramborách.

Zinek zlepšuje duševní činnost a složení krve a také předchází některým nervovým onemocněním. Zinek se nachází v pšeničných klíčcích a pšeničných otrubách.

Vápník je nezbytný pro normální procesy krvetvorby a také zabraňuje vstupu patogenů do krve, a proto chrání před infekcemi.

Vápník se ve velkém množství nachází v: jablkách, meruňkách, řepě, zelí, mrkvi, třešních, okurkách, hroznech, zelené zelenině, mandlích, pomerančích, broskvích, ananasech, jahodách a celých zrnech.

Muž na FOTKÁCH ukázal, jak mu demence za 4 roky změnila manželku

Železo poskytuje potřebnou hladinu hemoglobinu v krvi, bez něj jsou životně důležité procesy v mozkových tkáních nemožné. Železo se nachází v: fazolích, zelí, třešních, zelené zelenině, hořčici, pomerančích, hrášku, ananasu, rajčatech, rýži a korýších.

Hořčík je nezbytný pro normální činnost nervové soustavy a prevenci nervových onemocnění, nespavosti, úzkosti, bolestí hlavy a deprese.

Hořčík lze získat z potravin, jako jsou mandle, salát, máta, čekanka, olivy, arašídy, brambory, dýně, švestky, vlašské ořechy a celá zrna./zdrave.to

Dejte like zdrave.to i na Facebooku, kde najdete mnohem více užitečného a zajímavého čtení!

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno