Numidia: „Bez hudby bych tu už nebyl“

Svou účastí dobře zabodovala Vážení zpěváci. Teď chtít Numidia účastnit se soutěže Eurovision Song Contest, má vlastní show v Paradisu, vystupuje na velkých festivalech a jezdí na turné s Davina Michelle.

Být středem pozornosti

Hudba byla pro Numidii nesmírně důležitá už od jejího mládí. „Hudba tam byla vždycky. Jakmile jsem si to uvědomila, vykřikla jsem: stanu se zpěvačkou,“ říká v nejnovějším Grazia. „Při pestrých večerech na základní škole jsem to byl já, kdo všechny doprovázel písněmi a tanečními choreografiemi. Miloval jsem být středem pozornosti.“

Pro zpěvačku to nebyla jen zábava, obrovským rozptýlením v mládí byla i hudba. „Hudba byla jediným světlem v mém životě. Bez hudby bych tu už nebyla,“ říká. „Kdykoli se moji rodiče znovu pohádali, stáhl jsem se do svého pokoje a začal jsem zpívat, tančit nebo poslouchat hudbu. Pak bych byl na chvíli ve svém fantazijním světě, zavřel oči a stál na pódiu před plným hledištěm.“

Intenzivní mládí

Ve čtrnácti letech se Numidia zúčastnila The Voice Kids. Poté byla hudba na léta odsunuta na vedlejší kolej. „Doma se mi to kvůli domácímu násilí vymklo z rukou, což změnilo moje priority,“ říká o tomto období. „Jen jsem se staral o to, abych přežil. Vždycky jsem musel přeskakovat mezi rodiče. Mezitím jsem sama procházela pubertou. Rodiče mě vyhodili z domu a musel jsem spát na ulici nebo u přátel.“

Ve škole to v té době také nešlo. „Moje škola se zhoršila a já zůstal pozadu. Byl jsem uvnitř zlomený. Byla jsem v těžké depresi a už jsem nemohla vstát z postele,“ říká Numidia upřímně. „Nakonec moje škola podala hlášení o obavách a já jsem byl umístěn do ústavu pro mládež. Nevadilo mi to, všechno bylo lepší než doma.“

Celý rozhovor s Numidií si můžete přečíst v nejnovější Grazii. Od zítřka v obchodech!

Text: Rosa Lee Szarzynski | Obrázek: NL Obrázek