Šest tipů na domácí organizaci, nyní na podzim

Podzim je období, kdy se snažíte setřást léto a najít své zaběhnuté rytmy. To může přinést několik potíží, ale obnova je nezbytná. A dům je ideální pole A k tomu všemu se určitě budete muset… některých věcí zbavit, jiné změnit, některým objektům najít nové využití.

Odstranění nepořádku vám také poskytne lepší představu o tom, co budete muset koupit na příští sezónu. Tady je šest věcí, kterých se na podzim zbavit.

Loňské školní potřeby

Školní pomůcky nevydrží věčně. Pera a barvy suché. Tužky se lámou. Podívejte se, co musíte vyhodit, a poznamenejte si, co můžete letos znovu použít.

Dětské oblečení

Děti vyrůstají mrknutím oka. Takže pokud máte děti, léto je skvělý čas projít jejich šatník a zjistit, do čeho se už nevejdou. Může ho nosit další sourozenec? Co takhle dát ho kamarádovi? Oblečení v dobrém stavu je možné darovat. Dále zhodnoťte, co potřebujete pro sezónu návratu do školy.

Pracovní oděvy

Pokud váš zaměstnavatel přešel na hybridní model nebo nyní pracujete výhradně z domova – můžete mít pracovní oblečení z předpandemického života. Takže i když byste se neměli všeho zbavit, pravděpodobně už nepotřebujete deset různých zimních vlněných sukní nebo obleků. Tyto věci mohou zabírat spoustu místa ve skříni, které byste mohli využít pro neformálnější vzhled. Ušpiněné, roztrhané nebo již nenošené oblečení vyhoďte nebo darujte.

Kartonové krabice

Většina z nás objednává mnohem více online. Pokud máte ve skříni nebo garáži uložené tašky a roztomilé krabice, je podzim čas se jich zbavit. Todd Lamson, ředitel franšízových operací ve společnosti The Junkluggers, říká: „Nenechávejte si nevyžádané krabice ze svých nákupů, protože mohou přitahovat brouky a vlhkost.“

Stará elektronika

I když je vždy dobré mít po ruce starší smartphone nebo počítač pro případ, že by se s tím současným něco stalo, deset let starý počítač je pravděpodobně k ničemu a zabírá cenný úložný prostor. „Navrhuji zbavit se veškeré nepoužívané nebo staré elektroniky ve vaší kanceláři,“ říká Lamson.

Jen nezapomeňte vymazat data a recyklovat staré baterie.

Vaše garáž

Garáže mají tendenci stát se úložným prostorem pro každý jiný předmět, který nechcete mít doma. Udělejte si hodinu nebo dvě a vyprázdněte garáž, vysvětluje Lamson.

healthstories.gr