Jaké doklady jsou potřeba k uzavření zdravotního pojištění studenta v zahraničí?

Můj syn byl přijat ke studiu v zahraničí. Předložili jsme NRA osvědčení, které dokazuje, že je studentem. Jsou z naší strany nutné nějaké další kroky, aby Rakousko poskytlo mému synovi bezplatné zdravotní pojištění?

Darina Mihailová, Pleven

Podle bulharské legislativy jsou studenti do 26 let pojištěni z rozpočtu Bulharské republiky za předpokladu, že na začátku každého zapsaného semestru předloží zprávu od univerzity/vzdělávací instituce Národnímu úřadu pro příjmy (NAA) .

Podle dob školení popsaných v poznámce NRA toto období odečte a nemusí platit zdravotní pojištění.

Studenti, kteří studují v jiné zemi, jsou podle evropské legislativy považováni za dočasné rezidenty a stačí jim mít platný Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC), který se používá v případě naléhavých a neodkladných zdravotních okolností nebo zhoršení zdravotního stavu. chronická onemocnění .

Na žádost vašeho syna může také uzavřít soukromé připojištění na pokrytí různých zdravotních situací. Je-li nutné uhradit lékařskou službu v Rakousku s originály dokladů a faktur odůvodňujících náklady, lze žádost o proplacení podat u NHIF/RHIOF.