Detoxikační voda – 10 nápadů na spalování tuků a hubnutí

Detoxikační voda, zvláště když si ji uděláte sami doma s ovocem, zeleninou, bylinkami nebo kořením, je trendem u nás.

Voda samotná vás může udržet hydratovanou a dostatečné pití po celý den vám pomůže spalovat tuky a zhubnout. Výzkumy ukázaly, že voda to dokáže zvýšením metabolismu, snížením chuti k jídlu a zlepšením trávení. Takže když do vody přidáte další přísady, jako je ovoce nebo bylinky, přidáte do své sklenice jen další potenciální přínosy pro zdraví.

Je však důležité pochopit, co detoxikační voda je a co není. Může to být jednoduchý, levný způsob, jak zůstat hydratovaný a získat užitečné vitamíny a minerály, které zase mohou pomoci spalovat tuky. Co to není, je „rychlá oprava“ neboli dietní očista, která může urychlit proces, kterým se vaše tělo přirozeně zbavuje toxinů. Za zmínku také stojí, že přidáním trochy příchuti je větší pravděpodobnost, že budete pít vodu po celý den, a to je výhoda sama o sobě.

Detoxikační voda – 10 nápadů na spalování tuků a hubnutí

1. Grapefruit a máta

Grapefruit a máta tvoří osvěžující kombinaci s vitamíny a minerály. Bylo zjištěno, že grapefruit díky svým fytochemikáliím pomáhá při hubnutí, konkrétně při ztrátě břišního tuku, podle studie publikované v Metabolism. Grapefruitová voda samotná by byla vynikajícím způsobem, jak pomoci detoxikovat a spalovat tuky, ale když do ní přidáte trochu máty, dostanete nával chuti.

2. Citron, limetka a kmín

Možná vás nenapadne kmín jako osvěžující ochucená voda, ale výzkum zjistil, že kombinace limetky a kmínu může mít zdravotní přínosy. Podle jedné studie ti, kteří jedli limetku a kmín (vysoké dávky) společně po dobu osmi týdnů, zaznamenali pozitivní výsledky při hubnutí a snížení BMI. Stejné subjekty měly po experimentu také nižší hladiny LDL cholesterolu.

3. Borůvka a citron

Borůvky jsou plné prospěšných rostlinných sloučenin, jednou z nejsilnějších je pigment zvaný antokyan. Podle zprávy zveřejněné v Advances in Nutrition je antokyan nejen spojen s lepší regulací hmotnosti, ale také bylo zjištěno, že pomáhá snižovat riziko cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění.

Výzkum citronů a hubnutí je trochu neprůkaznější, ale víme, že pokud přidání citronů do vaší detoxikační vody způsobí, že budete více pít, pak vám to může pomoci zhubnout více.

4. Pomeranč, citron a máta

Všechny druhy ovoce obsahují to, co je známé jako polyfenoly, což je druh přírodních rostlinných sloučenin, ale citrusové polyfenoly jsou specificky spojeny s hubnutím a regulací hmotnosti. Abyste z toho mohli snadno těžit, udělejte si sklenici vody s pomerančem, citronem a mátou.

5. Ostružina a myosmos

Borůvky jsou jedním z nejzdravějších druhů ovoce, které si můžete koupit. Mají nízký obsah kalorií a cukru, ale jsou plné antioxidantů. Výzkum také zjistil, že konzumace borůvek může být spojena s redukcí tuku a citlivostí na inzulín, takže je skvělým společníkem vaší běžné sklenice vody. Přidejte mátu pro lepší chuť a přírodní osvěžovač dechu.

6. Citron, celer a okurka

Na první pohled to může znít jako zvláštní kombinace, ale sklenice okurky, celeru a citronové vody může poskytnout nápoj na uhašení žízně, který může také pomoci vašemu tělu přirozenou detoxikaci.

Celer nemusí chutnat příliš uspokojivě, ale díky vysokému obsahu draslíku bylo zjištěno, že pomáhá snižovat zadržování vody a snižuje nadýmání.

7. Sasanka, okurka a diosmos

Kiwi vám nejen pomůže osladit vodu bez přidaného cukru, ale výzkum zjistil, že toto ovoce bylo spojeno se snížením tělesného tuku a snížením zánětu. Smíchejte kiwi s okurkou a mátou pro přirozeně osvěžující nápoj.

8. Mango a zázvor

Mnoho studií zjistilo, že kořen zázvoru je spojen s hubnutím a bojem proti zánětu. Pro sladkou chuť z přírodních cukrů přidejte do vody trochu manga.

9. Kurkuma a citron

Studie publikovaná v Frontiers in Pharmacology zjistila, že kurkumin (hlavní sloučenina obsažená v kurkumě) byl spojen s větším snížením tělesné hmotnosti a BMI u pacientů s existujícím metabolickým syndromem. Chcete-li si tyto výhody užít, vyzkoušejte tento nápoj s horkou vodou místo studené.

10. Ananas a zázvor

Pokud hledáte jiný způsob, jak si užít hubnutí a protizánětlivé účinky zázvoru ve vaší vodě, zkuste přidat plátky čerstvého ananasu, které váš nápoj přirozeně osladí a dodají mu letní pocit.

healthstories.gr