Tuto neděli – 17. prosince slaví pravoslavná církev svatého proroka Daniela (Danail) a svaté tři děti Ananiáše, Azarii a Misail. Tento svátek je také známý jako Danailovden.

Jedna z legend vypráví, že během babylonského zajetí byl prorok Daniel kvůli své víře v Boha uvržen do hluboké jámy mezi hladové lvy.

Pak se ale stal zázrak – ačkoli lvi nedostali po dobu šesti dnů potravu, šelmy se Božího proroka nedotkly.

Tento den si ctí zejména všechny ženy, které budou rodit a mít malé děti. Uhnětají bochníky a rozdávají je sousedům, aby byl rok plodný a oni snadno rodili.

Právě při této příležitosti od jenata.blitz.bg rozhodl se podělit o pár receptů na lahodný sodový chléb, který si můžete dát na sváteční stůl.

Jaké jsou ale recepty na sodovkový chléb na Danielův den a také jak je připravit, se dozvíte na jenata.blitz.bg