Jak využít rýži pro bohatou úrodu cuket

Přestože jsou obecně nenáročné na pěstování, vyžadují pozornost a péči, zvláště pokud si chcete užít bohatou úrodu. Aby byly cukety chutné, je důležité používat kvalitní přírodní hnojiva. Věděli jste v této souvislosti, že rýže dokáže s vaší zeleninou zázraky? Poskytuje základní živiny pro cukety, aby rostly bez hniloby nebo napadení škůdci.

Jak můžete použít k hnojení? Jsou dvě možnosti. Rýžová zrna můžete přímo vložit do půdy nebo je přeměnit na rýžovou vodu, kterou přelijete na základnu vaší zeleniny, abyste urychlili růst.

Podívejte se více:

S rýžovými zrnky

Stačí vzít pár lžic rýžových zrn, zahrabat je do základu cukety a poté zalít. Jakmile se dostane do kontaktu s vodou, škrob se vylouhuje a stimuluje tak vaši cuketu nebo dokonce pokojové rostliny. Ano, do hrnců můžete dát i rýži. Rýže funguje také jako odtok. Pamatujte však, že se jedná o pomalu působící přírodní hnojivo. Proto by tato metoda měla být aplikována maximálně jednou za dva měsíce.

S rýžovou vodou

Chcete-li použít rýži jako rychle působící přírodní hnojivo, použijte rýžovou vodu. Tuto metodu aplikujte jednou za 2 nebo 3 týdny. Jak to udělat? V kuchyňském robotu rozemelte tři polévkové lžíce rýžových zrn a dvě polévkové lžíce aktivního uhlí. Poté nalijte jeden litr vody. Nalijte tekutinu přímo do základu vaší cukety. Aktivní uhlí můžete samozřejmě vynechat a zrnka rýže vložit do značného množství vody.

Podívejte se více:

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno