8 úžasných využití octa na zahradě

Ocet se používá nejen při vaření, ale je také všestrannou přísadou, kterou lze v domácnosti použít na nespočet způsobů, zejména v .

1. Proti plevelům

Ocet může působit jako přírodní herbicid. K odstranění nežádoucího plevele nastříkejte neředěný ocet přímo na listy. Dávejte pozor, aby se nedostal na vaše požadované rostliny, protože je může také zabít.

2. Proti zahradním škůdcům

Mnoho škůdců, včetně mravenců, pavouků a slimáků, odpuzuje silný zápach octa. Abyste je udrželi na uzdě, postříkejte zahradu (půdu) směsí jednoho dílu vody a jednoho dílu octa.

3. Pro čištění zahradního nářadí

Postupem času se na zahradním nářadí může hromadit nečistota a rez. Při jejich čištění může pomoci ocet. Jednoduše namočte nářadí na několik minut do octa a poté je otřete.

4. Pro zvýšení kyselosti půdy

Některé rostliny, jako jsou hortenzie, azalky a rododendrony, preferují kyselou půdu. Postřik octem na půdu může pomoci zvýšit její kyselost a podpořit růst těchto květin.

5. K osvěžení natrhaných květů

Směs 2 lžic octa a 1 lžičky cukru přidaná do vázy s vodou může prodloužit životnost řezaných květin tím, že je udrží déle čerstvé.

6. Proti ovocným muškám

Ovocné mušky mohou být na zahradě velmi nepříjemné. Jednoduchá past z jablečného octa je dokáže přilákat a zachytit. Nalijte trochu octa do sklenice, přidejte několik kapek mýdla na nádobí a zajistěte přes vršek plastový obal, abyste vytvořili jednoduchou a účinnou past.

7. Pro čištění kamenů

Ocet je skvělý čistič kamene. Pokud máte na zahradě kamennou cestu nebo kamenné ozdoby, můžete je vyčistit octem a vrátit jim přirozenou krásu.

8. Pro klíčení semen

Některá semena mají tvrdý vnější obal, který může bránit klíčení. Namáčení těchto semen v octu na několik hodin před výsadbou může pomoci změkčit obal semen a zlepšit rychlost klíčení.

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno