Jak pěstovat zdravou a voňavou bazalku

I když nemáte na zahradě místo, bylinky do květináčů na terase můžete vždy vysít.

je běžné koření a oblíbené zejména v Itálii. Ve většině regionů se pěstuje jako jednoletá bylina, miluje teplo a je k dispozici v mnoha různých odrůdách, od sladkých širokolistých až po pikantní thajské. Bazalka má mnoho zdravotních a nutričních výhod, které můžete využít – vitamíny, minerály a antioxidanty. A zde je návod, jak se o něj správně starat.

1. Udržujte v teple

Rostliny bazalky nemají rády chlad a jsou velmi citlivé, pokud teploty prudce klesnou. Vyhněte se výsadbě sazenic bazalky do země příliš brzy, aby nedošlo k mrazu. Počkejte, až nebezpečí pomine, a zasejte do teplé půdy. Pokud zasadíte bazalku do nádob, přeneste ji dovnitř, pokud očekáváte chladnou noc.

Podívejte se více:

2. Dobrá drenáž

Bazalka vyžaduje dobře propustnou půdu, aby dobře rostla. Vysejte ji do květináče s množstvím drenážních otvorů. Umístění pár centimetrů štěrku na dno je také dobrý nápad.

3. Zalévejte půdu, ne listy

Rostlina by měla být zalévána u základny, aby listy nezvlhly. Nejlepší metodou zavlažování je pomalé, hluboké zavlažování. Dobře fungují i ​​systémy kapkové závlahy. Mulčování kolem rostlin také pomáhá zadržovat a šetřit vodu a zároveň udržuje plevel na uzdě.

Podívejte se více:

4. Oplodnění

Krmte své rostliny bazalky dobrým organickým hnojivem každé čtyři až šest týdnů pro pokojové rostliny a každé 2-3 týdny pro venkovní. Dobře vyvážené hnojivo se stejným množstvím dusíku, draslíku a fosfátu pomůže zvýšit produkci listů.

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno