Výsadba pivoněk s oddenky: nuance neznámé amatérským zahradníkům

Úspěch pěstování pivoněk v místní oblasti závisí na mnoha faktorech, včetně správnosti práce.

Anastasia Kovrizhnykh, expertka na online publikaci BelNovosti, agronomka a krajinná designérka, hovořila o nuancích výsadby této květiny s oddenky, jejichž znalost vám pomůže proměnit vaši zahradu v příklad floristického umění.

Začněme tedy příběh od chvíle, kdy připravíte díru pro pivoňky. Nyní musíte opatrně umístit sazenice a rozložit kořeny po všech stranách kopce vytvořeného na dně.

Pokud vysazujete bylinné pivoňky, hloubka kořenového krčku by měla být 4 cm, u větších stromovitých odrůd a hybridů je tato hodnota o něco vyšší a pohybuje se od 5 do 7 cm.

Pivoňky
Foto: © Belnovosti

Poté můžete díru naplnit předem připravenou půdní směsí, během níž je třeba sazenice držet.

Dále musíte zhutnit půdu vytvořením malého kopečku zeminy kolem rostliny. Tato jednoduchá akce zabrání tomu, aby se rostlina kymácela ze strany na stranu při sebemenším závanu větru. Pokud je keř velmi velký, můžete vedle něj zarazit kolík jako podporu.

Dalším krokem je zalévání. Množství vody se mimochodem liší i podle druhu květiny – stromové pivoňky vyžadují minimálně 10 litrů vody, bylinné pivoňky až 7 litrů.

Posledním postupem je mulčování pomocí rašeliny a humusu.

Dříve BelNovosti řekl, zda je možné zasadit pivoňky se semeny.

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno