Jak se zbavit škůdců: letní obyvatelé odhalili 3 recepty – na hmyz můžete zapomenout

Škůdci představují pro naše výsadby obrovskou hrozbu, protože nás mohou nejen připravit o možnost sklizně, ale v některých případech také rostliny úplně zničit.

Proto je nutné bojovat proti hmyzu včas.

Ne vždy je potřeba chodit pro chemikálie do obchodu, říká Anastasia Kovrizhnykh, expertka s publikací sítě BelNovosti, agronomka a zahradní architektka.

Na jaké recepty byste si měli dát pozor?

Porazte mandelinky bramborové

Málokdo ví, že existuje osvědčený prostředek, který může pomoci v boji s nebezpečným škůdcem. Chcete-li to provést, budete muset připravit jeden a půl kilogramu celandinu, opatrně jej nakrájet a umístit do nádoby.

venkovský dům
Foto: © Belnovosti

Několik hlávek česneku nasekáme také přímo se slupkou. Nalijte vroucí vodu až na samý vrchol nádoby. Po šesti dnech kompozici filtrujeme a začínáme zpracovávat oblast.

Přípravek je poměrně koncentrovaný, takže na ošetření metru čtverečního výsadby stačí litr.

Zapomeňte na třásněnky a svilušky

Existuje osvědčený prostředek, který pomůže zbavit se těchto škůdců. Doporučuje se natrhat kilogram pampelišek a umístit je na 48 hodin do nádoby s deseti litry vody.

Dále nakrájejte čtyři hlavy česneku a přidejte je do hlavní kompozice. Vyplatí se počkat další 3-4 hodiny.

Poté musíte kompozici napnout a začít zpracovávat.

Prostředek proti nosatce

I toto složení vykazuje vysokou míru účinnosti, takže když se na místě objeví vstavač, rozhodně stojí za vyzkoušení.

Budete muset připravit kilogram pelyňku, nakrájet rostlinu a umístit ji do kbelíku s vodou. Po 72 hodinách je třeba přidat tři hlavy nakrájeného česneku. Filtrujte produkt a začněte jej používat.

Můžete se držet osvědčeného schématu. Spočívá v ošetření rostlin každých 96 hodin celkem nejméně třikrát.

Dříve jsme mluvili o tom, jaké triky pomohou zvýšit výnos cukety.

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno