Proč sazenice potřebují manganistan draselný: ne každý letní obyvatel má odpověď na tuto otázku

Jak víte, hlavním účelem manganistanu draselného je dezinfekce.

Při pěstování rostlin je tedy manganistan draselný podle experta publikace sítě BelNovosti, agronoma, krajinářského designéra Anastasie Kovrizhnykh, potřebný k potlačení patogenní nebo houbové infekce v půdě nebo na semenech rostlin.

Manganistan draselný pro semena

Před výsadbou neuškodí namočit zrna, která plánujete zasadit do země, do sytě barevného roztoku připraveného z 0,5 lžičky manganistanu draselného a sklenice vody.

Podle zkušených zahradníků namáčení na 20-30 minut v takto koncentrovaném roztoku očistí semena od všech patogenů. Zdá se nám však, že má smysl provést zkušební test, abychom se ujistili, že taková koncentrace semínku nepoškodí.

Sazenice
Foto: © Belnovosti

Manganistan draselný pro půdu

Stejné řešení se doporučuje pro postřik půdy určené pro sazenice.

Nalijte fialovo-růžovou tekutinu do rozprašovací láhve a hojně navlhčete půdní směs, nezapomeňte ji promíchat.

Manganistan draselný proti pakomárům

Tím úžasné vlastnosti manganistanu draselného nekončí – lze jej využít i v boji proti pakomárům, které krouží kolem sazenic a pokojových rostlin.

K přípravě produktu budete muset přidat manganistan draselný dvakrát na špičku nože do litru vody, poté zalévat nebo stříkat výsadbu.

Již dříve dal odborník jasnou odpověď na otázku, zda je nutné přidávat dřevěný popel do půdy pro sazenice.

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno