Teenageři by to měli od rodičů často slyšet: 3 důležité fráze – říkejte je každý den

Dospívání je považováno za obtížné. V tomto období chlapci a dívky často projevují tvrdohlavost.

Nejzajímavější je, že demonstrace své vůle je často kombinována s pochybováním o sobě.

Proto každý teenager potřebuje morální podporu od svých rodičů.

Jste rodičem teenagera? Poté co nejčastěji vyslovujte následující věty:

děti
Foto: © Belnovosti

„Uspěješ“

Teenageři se často potýkají s problémy. Kvůli těmto problémům chlapci a dívky často propadají zoufalství.

Teenager může opustit jednu nebo druhou činnost. Problémy se studiem nelze vyloučit.

Abyste tomu zabránili, podpořte svého syna nebo dceru. Řekněte mu/jí, že všechny potíže jsou dočasné a úspěch se určitě dostaví s náležitou péčí.

„Na nás se můžete kdykoli spolehnout“

Ano, teenageři často ukazují, že si s tím či oním úkolem poradí sami.

Nevnucujte svou pomoc svému synovi nebo dceři. Nezapomeňte však prokázat svou ochotu pomoci.

„Milujeme tě“

Slova lásky jsou důležitá pro všechny děti: pro děti i pro studenty středních škol.

Často svému dítěti připomínejte, že ho máte rádi.

Dříve jsme vám řekli, jak zastavit záchvat vzteku dítěte během jediné minuty.