Proč se mladé ženy bojí mateřství: psychologové vyjmenovali hlavní obavy

Některé mladé ženy by se mohly stát šťastnými matkami, ale určité obavy je brzdí.

Proto musíte nejprve pochopit problém.

Proč se dívky bojí mateřství?

Na svou kariéru můžete zapomenout

Existuje názor, že mít děti bude v záležitostech kariéry působit jako odstrašující prostředek. Existuje však mnoho příběhů o matkách, které se dokázaly stát úspěšnými.

Děti vám nezabrání v realizaci vašeho potenciálu, pokud si správně rozdělíte povinnosti v rodině a potkáte toho správného muže.

mateřství
Foto: Pixabay

Neměli byste se proto bát, že přijdete o možnost profesně se realizovat jen proto, že se stanete matkou.

Nespolehliví muži

Rodiny, ve kterých děti vychovává pouze jedna matka bez účasti a pomoci otce, jsou častější, než bychom si přáli. Pokud mladá žena vyrostla v takových podmínkách, pak se bude bát opakování situace.

Odborníci však připomínají, že ne každý muž je schopen opustit rodinu. Je mnohem více šťastných párů, které spolu žijí roky.

V tomto případě musíte opět věnovat čas hledání toho nejhodnějšího muže.

Chudoba

Z nějakého důvodu se mnoho lidí domnívá, že mít dítě automaticky vede k obtížné finanční situaci. Takovým stereotypům byste neměli věřit.

Ano, děti vyžadují finanční výdaje, ale při správném plánování výdajů může vaše finanční situace zůstat na stejné úrovni.