3 manipulace, které děti často používají: nepodléhejte rozmarům malého mazaného

Některé děti působí naivně a bezradně jen na první pohled.

Jsou chlapci a dívky, kteří vědí, jak manipulovat s ostatními, včetně svých rodičů.

Dítě může „zapnout“ takové chování, kvůli kterému máma a táta udělají vážné ústupky.

Jaké manipulace tedy některé děti používají k dosažení kýženého cíle?

děti
Foto: © Belnovosti

Vytváření nepříjemné atmosféry

Mnoho dětí si všimlo, že jejich rodiče jsou nepohodlní, pokud se začnou chovat určitým způsobem. Například křik nebo pláč. A mazaný kluk využívá situace.

Klasický příklad: dítě vidělo hračku v obchodě a požádalo rodiče, aby ji koupili, ale oni to odmítli. V důsledku toho se dítě vzteká přímo v obchodě. Aby uklidnili syna nebo dceru, maminka a tatínek si ještě koupí hračku.

V takové situaci je lepší ignorovat rozmary dítěte. Dejte svému dítěti najevo, že takové vydírání je nepřijatelné.

„Pokud mě miluješ, tak…“

Některé mazané děti říkají rodičům: „Pokud mě miluješ, kup mi tuhle věc.“

To je evidentní manipulace. Nesnažte se miminku dokazovat lásku dárky.

Srovnání

„Už mám starý smartphone, ale Péťa má…“ Tato věta jasně naznačuje touhu dítěte získat nový produkt tím, že dokazuje, že v jiné rodině je o dítě údajně lépe postaráno.

Neměli byste této provokaci podlehnout. Mimochodem, někteří rodiče by to také měli vzdát. Věta „Jsi špatný student, ale Máša je vynikající studentka“ bude mít špatný vliv na sebevědomí dítěte.