Jak pomoci svému dítěti rozšířit mu obzory: odborníci odhalili 3 tajemství

Někteří rodiče si stěžují na to, že děti nic jiného než sociální sítě, počítačové hry a různé virtuální zábavy nezajímá.

Dospělí se přitom nijak nesnaží tuto situaci ovlivnit.

Jak pomoci svému dítěti, aby se zajímalo o různé důležité věci

Knihy z raného dětství místo tabletů a chytrých telefonů

Mnoho dospělých začíná zavádět moderní technologie do života dítěte příliš brzy. Pak se nemůžete divit, že děti nemají žádné jiné zájmy, říkají odborníci.

Místo uplácení svých dětí chytrým telefonem a tabletem byste měli trávit čas společným čtením encyklopedie. Děti milují především ilustrované knihy.

děti
Foto: Pixabay

Najděte společně zajímavá fakta

Mohla by to být zábavná rodinná hra. Každý den se můžete například naučit něco nového a sdílet to se svým dítětem. Tímto způsobem můžete učinit své znalosti všestrannými a hlubokými.

Konkrétní téma může být pro dítě velmi zajímavé, takže si o něm přečte a dozví se o něm více.

Kult vědění

Nepohrdejte chytrými lidmi: zaslouží si respekt. Věřte mi, že děti dokonale čtou vaše emoce, takže se budou k lidem chovat podobně.

Zkuste tedy ukázat, jak moc obdivujete skutečně chytré lidi.