Proč byste neměli dávat dětem drahé novoroční dárky: znalecký posudek

Někteří rodiče šetří peníze několik měsíců, aby potěšili své děti během novoročních svátků.

Mnoho lidí si myslí, že drahé dárky ukážou, jak moc své dítě milují.

To však nemusí být vždy dobrý nápad.

Proč byste si měli dvakrát rozmyslet, než koupíte drahý dárek pro dítě

Každý rok by měl být dárek ještě dražší

Sami si nastavíte vysokou laťku, kterou budete muset každý rok překonat. Děti očekávají, že dárky budou každým rokem slušnější.

Dovolená
Foto: © Belnovosti

Tím si hodně zkomplikujete život.

Komerce nebo magie

Nový rok býval opravdu výjimečným svátkem. Všichni se sešli u stolu, dobře se bavili a předali si symbolické dárky. Zásadní však byla hodnota rodinného času.

Nyní mnozí poznamenávají, že dovolená se stala stále více komerční. Dříve stačilo postavit vánoční stromeček, připravit salát Olivier a podávat mandarinky. V dnešní době se neobejdete bez speciálního nádobí a dekorací jako z hollywoodského filmu.

Sami se rozhodnete, jaké hodnoty svým dětem vštípit.

Vysoká očekávání

Odborníci poznamenávají, že jeden drahý novoroční dárek může vést k trvale vysokým očekáváním. Poté budou děti doslova na každé dovolené očekávat drahá překvapení.

Dříve jsme informovali o tom, jaké 3 rodičovské chyby ovlivňují sebevědomí dítěte.