Jak pomoci vašemu dítěti zotavit se po škole: ne všichni rodiče vědí

Mnoho moderních rodičů se zavázalo ke komplexnímu rozvoji svého dítěte.

Z tohoto důvodu děti stále více studují a na odpočinek nezbývá čas.

V důsledku toho dítě čelí únavě, stresu a nervovému vyčerpání. Tento výsledek nelze označit za pozitivní.

Odborníci se domnívají, že je to způsobeno především tím, že děti jsou ochuzeny o kvalitní odpočinek: po škole jsou nuceny navštěvovat volitelné předměty, mimoškolní aktivity, hudební a sportovní kroužky.

děti
Foto: Pixabay

Jak pomoci vašemu dítěti zotavit se po škole

Především je třeba si uvědomit, že dítě zažívá nejen fyzickou, ale i emocionální únavu. Proto byste jej neměli „tahat“.

Dětem by se měl v první řadě dopřát chutný a zdravý oběd a nechat je alespoň hodinu odpočívat. V této době by měly být děti ponechány samy sobě.

Nechte je hrát, co chtějí, sledovat kreslené filmy nebo chatovat se svými přáteli. Je velmi důležité dát dítěti „restrukturalizaci“, která pomůže zbavit se nahromaděného napětí.

Některé děti mohou dokonce potřebovat krátkou dobu spát, aby nabraly síly. Ale rozhovory o školních záležitostech, studijních výsledcích a dalších důležitých zprávách by se měly odložit až na večer.