Dítě hraje počítačové hry: odborníci nám říkají, kdy by se tím rodiče měli obávat

Někteří rodiče mají k počítačovým hrám předem negativní vztah: dospělí se domnívají, že jde v nejlepším případě o zbytečnou ztrátu času.

Také taková zábava má ne úplně pozitivní pověst.

Někdy se objeví informace, že tato forma trávení volného času nevyvolává v dítěti ty nejlepší vlastnosti. Ne vždy se však vyplatí znepokojovat. Někdy mohou mít hry efekt učení a zlepšit některé kognitivní funkce.

Kdy byste svému dítěti neměli dovolit hrát si?

Zabere to spoustu času

I když vezmete v úvahu vzdělávací prvek počítačových her, trávit nad nimi spoustu času se nevyplatí.

počítač
Foto: Pixabay

To škodí studiu, sportu a mimoškolním aktivitám. Odborníci také poznamenávají, že to nemá nejlepší vliv na držení těla a vidění.

Hra není přiměřená věku dítěte

Herní balíčky mají z nějakého důvodu věková omezení. Pokud nechcete, aby se vaše děti setkávaly s věcmi, které nejsou přiměřené jejich věku, nekupujte hry pro „dospěláky“.

Můžete si také přečíst recenze o této hře nebo se dokonce podívat na recenzi, pokud máte pochybnosti.

Není to nejlepší komunita

Pokud mluvíme o hrách online nebo s rozvinutou komunitou, musíte věnovat pozornost komunikaci dítěte. I ve hrách mohou děti najít společníky, které pravděpodobně nebudete schvalovat.

A takoví lidé nemusí mít na dítě nejpozitivnější vliv.