Top 10 dětských hraček, které děti zbožňují

Hračky by měl mít každý malý, protože nejsou jen prostředkem zábavy, ale způsobem, jak poznávat okolní svět. Pomocí hraček se malí nezbedníci stávají šikovnějšími, rozvíjejí paměť, koncentraci a dovednosti. Dětští psychologové jsou skálopevně přesvědčeni, že ve světě těch nejmenších mají jejich oblíbené věci multifunkční účel.

Dnešní děti mají rády různé rekreační aktivity. Pomocí dětských hraček si uvědomují realitu, reprodukují skutečné situace a sociální role, užívají si své oblíbené pohádkové postavy.

Top 10 dětských hraček, které děti zbožňují:

1. Hádanky

Hádanky jsou jednou z nejoblíbenějších a nejoblíbenějších her posledních let. Důvodem je, že jsou nejen zábavné, ale zlepšují jemnou motoriku rukou, prostorové vnímání, logické myšlení a mnoho dalších vlastností, které jsou důležité pro rozvoj malých nezbedníků. Klasická verze hádanky je daný počet prvků barevného obrázku nebo tvaru, které musí být uspořádány. Moderní typy her jsou stále kreativnější. Různorodost je nejen v materiálech, ze kterých jsou puzzle vyrobeny, ale také v jejich obtížnosti. Proto existují podobné hry pro nejmenší, pro školní a dospívající děti, dokonce i puzzle aktivity vhodné pro celou rodinu.

2. Strýček doktor

Hry na hraní rolí preferují všechna batolata a předstírání, že je doktor, je oblíbenou zábavou malých chlapců a dívek. Doktorský set je věčnou klasikou mezi oblíbenými hračkami nejmenších. Rozdíl v posledních letech je v tom, že obyčejná lékařská taška se všemi druhy léčebných pomůcek, jako jsou sluchátka, teploměr, injekční stříkačka a brýle, existují různé typy sad s podobnými potřebami. Tato hra je vzdělávací a líbí se nejen vtipálkům, ale i jejich rodičům. Podle věku, pro který jsou jeho odrůdy určeny, se liší míra složitosti zapojených prvků. Hra je navíc zcela bezpečná, protože všechny nástroje jsou vyrobeny jako kopie těch skutečných, avšak z nezávadných materiálů.

3. Panenky

Pokud existuje hračka, kterou lze definovat jako nadčasovou, je to právě panenka. Po staletí je věrným přítelem dětí a postupem let se zdokonaluje a získává stále více různých podob. Panenky už dávno nejsou jen hračky pro holčičky. Dnes jsou to především kopie oblíbených postaviček z pohádek a plátna, které všechny děti zbožňují. Téměř každé dítě má od narození až do dospívání svého oblíbeného plyšáka nebo gumového kamaráda. Při péči o panenku si malí napodobují sociální situace, učí se zodpovědnosti a získávají znalosti o světě.

4. a 5. Vlaky a auta

Vozidla naší doby jsou nedílnou součástí nejžádanějších hraček. S rozmachem technologií jsou moderní auta a vlaky elektrické, s dálkovým ovládáním a hromadou doplňků. Hratelné mps mají obvykle další části, aby znovu vytvořily železnici se stanicemi nebo automobilový závod. Zábava s nimi je vždy zaručena, což z nich dělá 10 nejlepších hraček, které děti zbožňují.

6. Hračky na hraní venku

Není snad dítě, které by nechtělo míček, tvary pískoviště, tenisové rakety a spoustu další zábavy vhodné pro park a bloky. Jsou to hračky, které rozvíjejí fyzičku těch nejmenších a jsou součástí jejich správného růstu. Mohou být vyrobeny z různých typů materiálů, aby vyhovovaly konkrétním věkovým skupinám. Batolata také preferují tyto hračky, protože jsou způsobem, jak se zbláznit se svými vrstevníky.

7. a 8. Konstruktéry a mozaiky

Jedná se o univerzální hračky, které jsou určeny pro nejmenší od 9 měsíců až po dospívající roky. První hádanky a konstruktéry samozřejmě nejsou složité a jsou určeny pro dovednosti těch nejmenších. S jejich pomocí se chlapci a dívky stávají nejen obratnými, ale také si zvykají na barvy, tvary a rozvíjejí svou fantazii a logiku. U tohoto typu hraček je nejdůležitější, aby byly přiměřené věku nezbedníka, aby pro něj byly jednotlivé prvky bezpečné.

9. a 10. Kolo a koloběžka

Kolo zůstává hračkou, která je vždy prvním samostatným vozidlem dítěte. Postupem času se kola zvětšují, ale láska ke kolu dominuje všem chlapcům a dívkám po celé dětství i po něm. Hitem posledních let jsou také koloběžky. Uchvátily malé i velké a rychle se staly zbožňovanou hračkou pro všechny věkové kategorie.

Mimořádně široký výběr kvalitních hraček najdete na Kidso.BG. Produkty jsou prověřeného původu a se zárukou nejvyšší kvality. Obchod spolupracuje s vedoucími ve výrobě dětských potřeb.

Zdroj obrázků: Kidso.BG