2 známky toho, že máte hluboce citlivé dítě

Je přirozené si myslet, že vaše vlastní dítě je opravdu výjimečné. A i když je to někdy dobře, jindy zase ne. Tušili jste někdy, že jeho chování je nějak intenzivnější? Cítili jste se frustrovaní, že rodičovské taktiky, které vidíte na sociálních sítích, u vás doma prostě nefungují? Pokud ano, pak můžete mít „hluboce citlivé dítě“. co to přesně je? Zde jsou dvě prozrazující znamení.

Podívejte se více:

1. Mají vážné emoční eskalace

Jsou to děti, které mají skutečně pocity v rozmezí od 0 do 60 a zdá se, že vzplanou intenzivněji, častěji a po delší dobu než ostatní děti.

2. Typické rodičovské strategie nefungují

Přečetli jste všechny knihy a přesto, když se snažíte „pojmenovat ten pocit“ nebo udělat něco, co vašemu staršímu dítěti fungovalo dobře, zdá se, že to vaše dítě ještě více rozčílí. Jedná se o tzv „strategie předních dveří“.

Strategie vstupních dveří jsou, když dítě oslovíme přímo, pojmenujeme jeho pocity nebo řekneme „ahoj, chci ti pomoct“. Jako bychom byli přímo před vchodovými dveřmi. Hluboce citlivé děti vám jen práskají dveřmi před nosem a rozčilují se ještě víc.