Jaká 3 plemena koček jsou považována za nejmenší na světě: ne každý o tom ví

Někteří lidé sní o tom, že jejich mazlíčci vždy zůstanou koťaty, protože vypadají tak roztomile a přitažlivě.

Tento sen lze realizovat, pokud si jako domácího mazlíčka vyberete miniaturní kočku.

Která 3 plemena jsou považována za nejmenší?

Toy Bob

Mnohé možná překvapí fakt, že zástupci tohoto plemene budou vždy vypadat, jako by jim bylo jen pár měsíců. Nejdražší kočky jsou ty, jejichž váha v dospělosti nepřesahuje jeden kilogram.

Stojí za zmínku, že zástupci tohoto plemene se navenek podobají siamským kočkám.

kočky
Foto: © Belnovosti

Singapurská kočka

Ve vzácných případech hmotnost domácího mazlíčka přesáhne dva kilogramy, takže znalci miniaturních koček by se měli na toto vzácné plemeno podívat blíže.

Zajímavostí je, že singapurské kočky nikdo speciálně nechoval: plemeno vzniklo v přírodních podmínkách.

Minskin

Hmotnost zástupců tohoto plemene se pohybuje od dvou do tří kilogramů. Obecně platí, že vzhled těchto zvířat může překvapit každého.

Vzhledem k tomu, že se sfingy podílely na šlechtění plemene, mají kočky chlupy ve velmi omezeném množství. To však nejsou všechna „překvapení“: druhým „účastníkem“ vývoje plemene byl Munchkin, a proto mají kočky velmi miniaturní tlapky.

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno