Lifehacks pro malé byty: jak žít pohodlně – tipy návrhářů

Život v malém bytě není pro mnoho lidí snadný úkol. Ale s promyšleným přístupem můžete udělat malý obytný prostor pohodlný a pohodlný.

Nejprve je důležité maximálně využít vertikální prostor. Police, regály a háčky vám pomohou umístit spoustu věcí na stěny, aniž by zabíraly užitečné místo.

Můžete instalovat vysoké skříně a vyrábět víceúrovňové police, říká expert na designér z online publikace BelNovosti Julia Tychinová. Závěsné konstrukce se také skvěle hodí například pro odkládání nádobí v kuchyni.

Za druhé by se měla zvážit transformovatelná řešení. Stůl lze například vyrobit rozkládací, židle odnímatelné a pohovku proměnit v postel.

pokoj, místnost
Foto: © Belnovosti

Takto nábytek mění svůj účel v závislosti na potřebách. Skládací stůl nebo stoličky mohou také pomoci uvolnit místo, když se nepoužívají.

Za třetí, využijte multifunkční předměty na maximum. Například pouf může sloužit jako sedátko, konferenční stolek a další místo na spaní.

Pro úsporu místa je lepší zvolit kuchyňskou sestavu s vestavěnými spotřebiči.

Za čtvrté, při výběru nábytku a dekoru by optimálním řešením bylo dát přednost minimalismu.

Lakonický styl ve světlých barvách vizuálně rozšíří prostor a nezavede chaos. Nepotřebné malé části je lepší odstranit a nechat jen to nejnutnější.
Vyplatí se také používat funkční obrazovky.

Mohou oddělit oblasti, jako je ložnice od obývacího pokoje, a také skrýt věci, které by neměly být neustále vidět. Zástěny je lepší volit v neutrálních odstínech.

Je velmi důležité správně uspořádat světelné zdroje. Další lampy vizuálně rozšíří prostor. V tomto případě by světlo mělo být co nejpřirozenější a blízké dennímu světlu.

Nezapomeňte na výzdobu oken. Je lepší dát přednost světlu, světelným závěsům nebo žaluziím. Těžké objemné konstrukce místnost pouze zužují a zatemňují. Prostor a světlo ale malý pokoj vždy opticky zvětší.

Pokud jde o obytné prostory, je důležité správně zónovat prostor. Pokud to uspořádání umožňuje, můžete místnosti rozdělit příčkami nebo paravány a vytvořit tak samostatné zóny. Například přidělte prostor pro ložnici, obývací pokoj a pracovní kout.

Chcete-li vizuálně rozšířit prostor, je lepší vybrat nábytek s nohami tak, aby byla podlaha viditelná. Také stojí za to opustit velké interiérové ​​​​předměty ve prospěch kompaktních – to platí pro pohovky, postele a skříně. Vyhněte se hromadění a ukládání nepotřebných věcí, mějte jen to nejnutnější.

V kuchyni by optimálním řešením bylo zvolit vestavěné spotřebiče a kompaktní nábytek.

Vyplatí se využít veškerý volný prostor pro skříně, police a regály. Zásuvky a mechanismy jsou perfektní. Hlavní je maximální funkčnost s minimem zabraného místa.

V koupelně je také důležité vše důkladně promyslet. Je lepší zvolit kompaktní, vestavěné vodovodní armatury.

Úložné skříně mohou být úzké a vysoké. Zrcadlo s lampami vizuálně rozšíří prostor.

Hlavní věc je, že vše je ergonomické a pohodlné.

Pomocí jednoduchých life hacků tak můžete vytvořit útulnost a pohodlí i na malé ploše. Hlavní je vše správně naplánovat a nebát se experimentovat s řešeními!

Již dříve jsme psali o tom, jak vytvořit nadčasový design.

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno