Jak se zbavit chlupů na nábytku a oblečení: originální metody

Navzdory příjemným emocím, které jejich mazlíčci dávají svým majitelům, způsobují svým majitelům také spoustu problémů.

Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se lidé s kočkami a psy potýkají, jsou zvířecí chlupy.

Dá se najít téměř všude – na podlaze, nábytku nebo oblečení.

V tomto článku se podíváme na různé způsoby, které vám pomohou zbavit se zvířecích chlupů a učinit váš život pohodlnějším.

Kočka
Foto: © Belnovosti

Snad nejjednodušší je použít vysavač, ale pokud z nějakého důvodu toto „zařízení“ nemáte k dispozici, pomohou méně obvyklé, ale stejně účinné metody.

Scotch tape nebo lepicí páska

Pokud máte doma lepicí váleček, je to dobré, ale pokud ne, přilepte na nábytek nebo svetr proužek pásky nebo lepicí pásky. Jeho odstraněním se zbavíte i chloupků.

Pemza

Tento „nástroj“ se obvykle používá, když je potřeba vyčistit syntetický koberec. Buďte opatrní: pemza by se neměla používat na měkké nebo přírodní tkaniny.

Škrabka na okna

Další zařízení, které lze použít nejen k určenému účelu. Jednoduše namočte pryžový povrch stěrky vodou a můžete ji použít k čištění podlah s krátkým vlasem nebo čalounění.

Utěrky z mikrovlákna

Mírně vlhké mikrovlákno okamžitě odstraní veškerou srst přilepenou na oblečení.

Dříve jsme zjišťovali, proč je vstupní podložka pro kočku lepší než tác.

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Loading...
Gymnazium Brno