Které 3 rodičovské metody jsou kontroverzní: znalecký posudek

Proces rodičovství je složitý, důležitý a mnohostranný, a tak není divu, že určité metody vyvolávají protichůdné reakce.

Nicméně stojí za to pochopit tento problém, než se rozhodnete „experimentovat“.

Jaké 3 metody lze nazvat kontroverzními a nejednoznačnými?

Povolnost

Rodiče s tímto přístupem se domnívají, že dětem by mělo být dovoleno vše, aby si svými zákazy a hrubými slovy nezpůsobily psychické trauma.

Tato metoda je extrémně kontroverzní.

rodina
Foto: Pixabay

Pokud si nebudete od dětství vštěpovat normy chování a také neukážete, že ve společnosti existují určité limity a zákazy, pak bude pro dospělé děti extrémně obtížné přizpůsobit se realitě.

Kdo křičí nejhlasitěji, má pravdu

Děti se často neovládají a křik také rády využívají jako účinnou manipulaci. V určitém okamžiku se mohou dospělí rozhodnout, že se do této hry zapojí.

Ječící rodiče však dávají najevo svou bezmoc, míní odborníci.

Dítě by mělo být vždy na prvním místě

Tato pozice je jistě chvályhodná, protože ukazuje, že rodiče své děti skutečně milují. V tomto případě je však u dítěte vysoké riziko, že vyroste sobecky.

Pokud si zvyknete na to, že vaše potřeby jsou v rodině vždy na prvním místě, pak se budete těžko přizpůsobovat.

admin/ author of the article

Jsem váš osobní žurnalistický průvodce do světa praktických tipů a rady. S mého pera (nebo spíše klávesnice) vzejdou články plné inspirace a užitečných informací, které vám pomohou zmodernizovat váš každodenní život. Těšte se na odhalování tajemství, zkoumání nejnovějších trendů a objevování způsobů, jak si život ulehčit.

Gymnazium Brno